Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Email: biuro@stolarniawawer.pl

Jak dbać o drewniane podłogi

  /  Porady   /  Jak dbać o drewniane podłogi

Drewniane podłogi stały się bardzo popularne przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Zapewne większość z was ma u siebie, w przynajmniej jednym pomieszczeniu drewnianą podłogę. Ale ilu z was zastanawiało się jak o nie dbać, albo czy w ogóle o nie dbać? Przed wami kilka oczywistych porad aby uniknąć w przyszłości spotkania z nami i przeżywania akcji – Renowacja podłogi.

Jak dbać o drewniane podłogi oraz schody?

Elegancki efekt

Zastosowanie drewnianych materiałów nadaje elegancji pomieszczeniu, ale również sprawia, że są bardziej przytulne. Dlatego pokoje z drewnianymi wykończeniami sprawiają wrażenie cieplejszych. Żeby taki efekt utrzymywał się bardzo długo i służył nam na lata, trzeba dbać o nasze podłogi, ale nie wystarczy ich tylko myć.

Drewniane schody, parkiety, podłogi konserwacja

Powiedzenie przezorny zawsze bezpieczny pasuje do wielu aspektów, ale nadaje się też, gdy mówimy o pielęgnacji drewna. Lepiej jest zawczasu zabezpieczyć nasze podłogi, niż potem się martwić jak to naprawić, a bywa tak, że nie zawsze da się wszystko naprawić. Po takich powierzchniach nie należy poruszać się w obuwiu. Drobinki zanieczyszczeń zebrane z zewnątrz rysują drewnianą podłogę. Można porównać ich działanie do papieru ściernego.

Uważaj na ocieplanie kominkowe

Może Ci się podobać widok drewnianych podłóg, w połączeniu ze światłem z kominka, ale musisz uważać szczególnie w pobliżu źródła ciepła. Drobny żar może wydostać się na zewnątrz i upaść na podłogę, a będzie to okropne w skutkach. Przemyśl, czy nie lepiej będzie, przy kominku, zastosować kafelki lub płytki. Efekt nadal pozostanie bardzo przytulny, a twoja drewniana podłoga nie ucierpi.

Pielęgnowane drewniane podłogi, parkietów i schodów.

W celach pielęgnacji i konserwacji używa się specjalistycznych preparatów. Zwróć uwagę, aby środek, którego chcesz użyć, był dopasowany do twojego typu podłogi.

 

comments
 • Olej czy nie olej
  15 maja 2020

  Co sądzicie o olejowaniu podłogi w zestawieniu z cyklinowaniem i lakierowaniem ? Czeka nas renowacja drewna na podłodze i poważnie rozważam pójście w olej. Jeśli ktoś może mnie utwierdzić w tym zamiarze, to zapraszam

  reply
 • Zdziwiony
  19 czerwca 2020

  Proszę państwa najlepsza podłoga to podłoga z paneli. Drewniana podłoga to tylko Warszawa mogła wymyślić. Skąd na to pieniążki brać. Taki panel drewniany jest tani i ogólnodostępny. Naprawdę podłoga drewniana to jakaś fanaberia i a renowacja podłogi drewnianej to majątek

  reply
skomentuj