Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Email: biuro@stolarniawawer.pl

Jakie meble nadają się do renowacji ?

  /  Porady   /  Jakie meble nadają się do renowacji ?

Prawie każdy mebel znajdujący się w naszym mieszkaniu może odzyskać swój dawny blask za pomocą technik renowacji mebli. Nawet radykalna rewolucja kolorystyczna nie musi oznaczać rozstania z naszym ulubionym fotelem lub odziedziczonym po przodkach stole.

To prawda, że przedmioty mają duszę. Umacnia się ona w nich przez lata i promieniuje na pokoje, kuchnie i łazienki tworząc to co nazywamy „domową atmosferą”. Dlatego nawet najstarsze i najbardziej doświadczone przez czas sprzęty mogą zostać poddane renowacji.

Jakie meble nadają się do renowacji?

Oczywiste jest, że najłatwiej odnawia się meble z litego drewna choć różnorakie pokrycia również nie stanowią przeszkody. W przeciwieństwie do działalności zarobkowej, możemy również naprawiać meble niekompletne lub uszkodzone.  W renowacji komercyjnej dodanie nie oryginalnego elementu może znacząco obniżyć wartość danego mebla.

Rozglądnij się  mieszkaniu, strychy czy poddaszu. Możesz odnaleźć tam meble, które po renowacji odpowiednimi rękami staną się centralnym punktem salonów, kuchni czy przedpokoju.  Firmy takie jak „Renowacja mebli Warszawa”  nie tylko przywracają piękno dawnego designu. To również ukłon wobec tak bardzo potrzebnej filozofii zero waste.

Zero waste, to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania, oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku lub zdrowiu ludzkiemu.  Nasza Stolarnia Warszawa stara się, w miarę naszych możliwości, wdrażać te zasady na co dzień. Zapytaj nas jakie meble nadają się do renowacji.

 

Renowacja mebli to popularny sposób na odnowienie ich wyglądu lub dostosowanie ich do nowoczesnych wnętrz, jednocześnie zachowując ich unikalny, często antyczny charakter. Do renowacji nadają się różne rodzaje mebli, ale najważniejsze jest to, aby były one wykonane z solidnych materiałów i miały stabilną konstrukcję. Oto kilka przykładów mebli, które często są renowowane:

 1. Stoły i krzesła z drewna: Solidne drewniane meble są idealne do renowacji. Mogą być szlifowane, malowane, lakierowane, czy też zmieniane w inny sposób, aby przywrócić im blask.
 2. Szafy i komody: Antyczne szafy i komody często są bardzo dobrze wykonane i mają unikalne zdobienia, które można odnowić i wyróżnić.
 3. Biurka: Stare drewniane biurka mogą być pięknym dodatkiem do wnętrza po odpowiedniej renowacji.
 4. Łóżka: Antyczne ramy łóżek, zwłaszcza te wykonane z metalu lub drewna, mogą być odnawiane w celu uzyskania unikalnego wyglądu.
 5. Fotele i kanapy: Meble tapicerowane mogą być renowowane poprzez wymianę tapicerki, naprawę sprężyn czy wypełnienia.
 6. Lustra w drewnianych ramach: Ramy luster często są bogato zdobione i mogą zostać odnowione w celu przywrócenia im dawnej świetności.
 7. Meble kuchenne: Stare meble kuchenne mogą być odnowione poprzez malowanie, wymianę uchwytów, czy też dodanie nowych elementów.
 8. Drzwi: wejściowe lub wewnętrzne mogą być zdobione lub proste. Wszystkie drzwi da się poddać renowacji.

Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem renowacji dokładnie ocenić stan mebli i upewnić się, że są one warte zachodu i inwestycji. W przypadku bardzo starych lub zniszczonych mebli, renowacja może okazać się zbyt kosztowna lub technicznie zbyt skomplikowana. W takich sytuacjach warto zasięgnąć rady eksperta ds. renowacji mebli.

 

Najczęściej renowacji poddaje się drzwi z uwagi na spory koszt i stosunkowo opłacalną prace. Zapraszamy do wycen renowacji drzwi w Warszawie. Prosimy o podsyłanie zdjęć do wstępnego ocenienia kosztów.

comments
 • Maria Dama
  25 września 2019

  Mam świetną komodę w przedpokoju, którą Stolarnia Wawer uratowała przed śmietnikiem. Warto oglądnąć każdy mebel przed wyrzuceniem lub wezwać kogoś aby on go oglądnął. Renowacja mebli, to świetny trend i mam nadzieje, że utrzyma się przez lata. Już bez zazdrości oglądam meble u znajomych 🙂 sama mam taką perełkę, iż jestem pewna, że będzie ona towarzyszyć nam przez długie lata. Wystarczy rozglądnąć się koło siebie.

  reply
  • Stefan
   25 listopada 2019

   Widziałem i sam mam kilka mebli, które przeszły gruntowny lifting i dziś są ozdobą mieszkań. Wiadomo. Trochę to kosztuje lecz uczciwie trzeba przyznać, że odnawia się meble raz na kilkadziesiąt lat, a więc raz na dwa pokolenia 🙂 Tak jak pisał mój przedmówca proszę się rozejrzeć i może coś wpadnie w oko.

   reply
 • El Padron
  4 października 2019

  Proszę o opinie czy meble na tak zwany połysk z lat 70 również można odnowić ? Szkoda wyrzucać lub wystawiać koło śmietnika. Mam podejrzenie, że ci którzy spod kontenera to zabiorą to puszczą po prostu to w piecu. Myślę, że delikatna renowacja to jedyne rozsądne rozwiązanie w tym wypadku.

  reply
 • Maria T.
  4 października 2019

  Może ktoś poleci jakąś giełdę używanych mebli ? Ale nie taką na facebook gdzie zdjęcia są. Chciałabym dotknąć i oglądnąć przed zakupem. Ostatnio jechaliśmy na drugi koniec miasta i okazało się, że zdjęcia robił jakiś artysta magik. Mistrz reklamy normalnie. Nawet porządna renowacja mebla by nie pomogła tej komodzie, która miała być super i hiper 🙂 Strata czasu i pieniędzy

  reply
  • Włoszakowice
   25 listopada 2019

   W naszej okolicy jest słynny Czacz. Udało nam się kupić tam, przez te wszystkie lata, kilka mebli, które z powodzeniem przeszły renowację. Na pewno w takiej aglomeracji jaką jest Stolica uda się coś znaleźć ciekawego. Proszę dać znać. Oczywiście zapraszamy do nas do Wielkopolski.

   reply
 • Pozdro z Łodzi
  4 października 2019

  Cieszy mnie bardzo powrót rzemiosła na rynek. Nie ma chyba nic szlachetniejszego niż praca rękami, a praca przy odnawianiu mebli zawsze kojarzyła mi się z absolutnym mistycyzmem. Nie mieszkam w Warszawie więc raczej nie skorzystam z państwa oferty ale proszę przyjąć moje pozdrowienia i życzenia dalszej dobrej roboty. Renowacja mebli, to trudna i pokorna praca lecz wierzę, że klienci będą wracać, a i nowi się pojawią

  reply
 • gordo
  3 grudnia 2019

  Ładne meble nadają się do renowacji. Musi to być ładny model mebla ponieważ nie ma co marnować energii i środków na reanimację jakiś potworków z minionej epoki. Wiadomo o gustach się nie dyskutuje lecz można spotkać w domach odnowione brzydkie meble

  reply
 • keska
  21 grudnia 2019

  podłogę i schody lakieruję vidaronem i mam na długi czas ładnie połyskujące drewno. Ale do odnawiania mebli to już lepsza jest bejca

  reply
 • Gustaw
  18 lutego 2020

  U mnie to chyba wszystkie meble, nadały by się do renowacji, a niedaleko jest przecież stolarnia. Warszawa stolarniami stoi, w końcu stolica. Wiele osób w tym mieście zainteresowało się czym jest renowacja mebli. Warszawa daje możliwości w każdym zakresie, nawet odnowie drewnianych mebli. Niedługo wybieram się z pierwszymi mebelkami, aby tchnąć w nie nowe życie.

  reply
  • Zbysiu
   19 lutego 2020

   Wow super pomysł ja mam cały strych od tych mebli. Muszę się wybrać w końcu do Czacza, albo żeby je sprzedać, albo faktycznie pójdę w twoje ślady i spróbuje to odnowić. Muszę się zapoznać z cennikiem takich rzeczy i mam nadzieje ze wyszło by mnie to na plus. Warszawa daleko, ale chyba by można jakoś pocztą to załatwić a meble z przed wojny powinny być już trochę wartę. Po odnowieniu to i by miały w sobie ducha i piękny wygląd!

   reply
   • Józek z Poznania
    22 października 2020

    Nie wiem czy wysyłka pocztą mebli to najlepszy pomysł. Czasami trzeba szukać wsparcia specjalistów w pobliżu.

    reply
skomentuj