Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Email: biuro@stolarniawawer.pl

Jesienna renowacja

  /  Porady   /  Jesienna renowacja

Za oknami jesień, a spór, czy zaczyna się ona mimozami, czy może jednak nawłocią nadal pozostaje nierozstrzygnięty. Każdy chyba pamięta piosenkę Czesława Niemena, co niektórzy mogą kojarzyć tekst piosenki z wierszem Juliana Tuwima, a pomimo tych dwóch wielkich nazwisk, pytanie pozostaje nierozstrzygnięte. Mimozy, czy nawłocie? Jakkolwiek by tego nie oceniać – jesień najpierw się zaczyna, a potem przez kilka miesięcy bezspornie wypełnia nasze dni.

 

Jesień też najczęściej sprawia, że stajemy się bardziej refleksyjni. Nie ma na to mądrych. Tak po prostu jest. Dni powoli stają się krótsze, coraz częściej spędzamy czas w domach niż na zewnątrz. Widać to szczególnie po placach zabaw – dzieciaki już tak nie biegają, nie spędzają tyle czasu poza domem. Owszem, mają na to wpływ obowiązki szkolne, ale również – nie ma co ukrywać – pogoda.

 

Bez względu na porę

 

Warto wtedy pomyśleć o stolarni Warszawa, bo to jedno z tych miejsc, które bez względu na porę nie ulega zmianie. Czy dzień się wydłuża, czy skraca, w tym akurat miejscu, nie ma to aż takiego znaczenia. Praca z drewnem w każdej postaci i w każdym wymiarze – rzemieślniczym, projektowym – biegnie tutaj swoim torem.

 

Przydałyby się zmiany

 

Dobrze więc jest wykorzystać jesień do tego, by rozejrzeć się w domu, bo a nuż przydałyby się zmiany, na które chętnie i z pomysłem odpowie stolarnia. Taka na przykład renowacja mebli Warszawa – czyż jesień nie jest właśnie po to, żeby trochę bliżej przyjrzeć się naszym meblom, rozejrzeć się dookoła siebie, zajrzeć do pokoju dzieci, do salonu, do kuchni? Rodzinnie, wspólnie, przy dobrym podwieczorku, czy kolacji warto zastanowić się, co można by już teraz poddać temu procesowi.  Nie ma nic bardziej radosnego jesienią, kiedy wspólnie podejmuje się tego typu decyzje.

comments
 • Anka
  30 września 2020

  Zainspirowaliście mnie do rozejrzenia się wokoło siebie. Tak sobie myślę, że warto byłoby odnowić stół w jadalni. Jakoś do tej pory nie zauważyłam, że lakier z blatu odpada 😉 Trzeba bedzie coś z tym zrobić.

  reply
  • Alina
   15 października 2020

   U mnie blat czeka na polakierowanie od ładnych kilku miesięcy. Zawsze brakuje czasu, jest coś ważniejszego do zrobienia. Może teraz wreszcie nadszedł czas na nowy lakier 😉

   reply
 • Antek
  30 września 2020

  super pomysł z tym odnawianiem mieszkania Jesień nie jesień warto wprowadzać zmiany. U mnie latem były zmiany w łazience a teraz może odnowię biblioteczkę z salonu? dzięki za inspiracje

  reply
 • Zuza z Leszna
  9 listopada 2020

  U mnie jesienne zmiany to przede wszystkim nowe kwiaty w wazonach i wymiana roślin na balkonie 🙂 Ale w tym roku wyjatkowo planuje również lakierowanie stołu, bo nieco stracił swój urok.

  reply
skomentuj