Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Email: biuro@stolarniawawer.pl

Renowacja podłóg drewnianych

  /  Bez kategorii   /  Renowacja podłóg drewnianych

Podłogi drewniane, jak każdy element wykonany z tego materiału, wymagają okresowej konserwacji. Jednak na odnawianie podłogi decydujmy się dopiero wówczas, gdy tradycyjne zabiegi konserwacyjne nie przynoszą zamierzonych efektów.

Szlifowanie podłogi

Podobnie jak przy meblach naszym pierwszym krokiem będzie usunięcie starych warstw zabezpieczających (lakieru, wosku, farby itp.) podłogę. Czynność tą możemy wykonać samemu ręcznie lub wezwać specjalistów od renowacji podłóg. Opcja „zewnętrzna” jest rozsądnym wyborem przy dużych powierzchniach. Jeśli mamy do odnowienia np. niewielkie schody, to możemy wykonać tą pracę używając siły swoich rąk.

Kolory, kolory

Oczyszczonej powierzchni możemy nadać określony kolor. Bogactwo dostępnych na rynku środków do wykończenia drewna pozwoli nam na zarówno na jego rozjaśnienie jaki przyciemnienie. Dzięki wybranej kolorystyce możemy nadać całkowicie nowy charakter pomieszczeniu.

Pytać nie błądzić 

W razie pytań dotyczących renowacji drewna zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości Tel: +48 796 244 111 Email: aleksander@stolarniawawer.pl

comments
 • Irek
  3 grudnia 2019

  Drewniane podłogi, szczególnie te kilkudziesięcioletnie, to niewątpliwie ozdoba domu. Szkoda tylko, że na co dzień przegrywają z funkcjonalnością innych materiałów. Bardziej do jakiejś daczy niż na co dzień do użytku

  reply
  • Roberto Solani
   3 stycznia 2020

   Mamy od 20 lat drewnianą podłogę i szykujemy się do pierwszego cyklinowania na wiosnę więc myślę, że 20 lat to niezły wynik. Wcześniej moda na dane kafelki się zmieni niż na drewno w domu 🙂 Już nie mówię o renowacji mebli, która po prostu jest wieczna.

   reply
 • Aneta
  9 grudnia 2019

  Drewniana podłogo to jest to i dobrze, że można ją odnawiać co pewien czas. Podobnie jak renowacja mebli pomaga nam utrzymać w dobrym stanie meble przez lata tak odpowiednie środki i fachowcy zadbają o naszą podłogę z drewna.

  reply
 • Warszawiak
  23 stycznia 2020

  Osobiście preferuje olejowanie niż cyklinowanie. Nie podoba mi się podłoga na tak zwany wysoki połysk. Matowa podłoga z drewna tworzy zupełnie inny klimat w pomieszczeniu. Może jakiś wpis na blogu tylko o olejowaniu podłóg ? Może polecicie jakieś preparaty ?

  reply
  • Lubuszanin
   22 października 2020

   ja mam podłogę lakierowaną lakierem matowym i wyglada całkiem nieźle. Nie grożą jej zabrudzenia, które mogą pojawić się na podłodze olejowanej

   reply
 • Borys
  18 lutego 2020

  Osobiście zakupiłem 5 lat temu na podłogę panele niskiej jakości, bo były w promocji i po prostu tańsze. Potem żałowałem. Niedawno zainwestowałem i dałem na podłogę dobrej jakości podłogę drewnianą. Wiem, że wiąże się to z większymi obowiązkami wobec niej, ale efekt daje niesamowity jak się na to patrzy. Czas przygotować się na renowację podłóg drewnianych !

  reply
skomentuj