Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Email: biuro@stolarniawawer.pl

Jak dbać o meble drewniane ?

  /  Porady   /  Jak dbać o meble drewniane ?

Drewno wiadomo, to materiał wytrzymały, a meble zrobione z niego mogą służyć przez pokolenia. Trwałość to rzecz nabyta lecz i ona ma swoje granicę. Warto wiedzieć jak ją wesprzeć, by przedłużyć życie wyposażeniu naszego mieszkania.

Oto 3 podstawowe zasady, które sprawią, że meble drewniane pozostaną jak nowe przez długi czas:

1. Temperatura i wilgotność w pomieszczeniu

 • jeśli masz możliwość, to postaraj się utrzymywać w pomieszczeniach temperaturę w przedziale 17 – 30 stopni celsjusza. Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić około 65 procent. Warto często wietrzyć przestrzeń mieszkalną

2. Źródła ciepła = Twój wróg

 • nie ustawiaj mebli drewnianych blisko kaloryferów lub kominków. Zalecana odległość to co najmniej jeden metr. W razie ogrzewania podłogowego zastosuj izolację pomiędzy podłogą a meblem.

3. Podkładki czyli mama miała rację 

 • Plamy i przebarwienia na powierzchniach z drewna, to najczęściej wynik stawiania na nich gorących naczyń. Pamiętaj zawsze o podkładkach jeśli spożywasz posiłek na drewnianych meblach lub gdy pracujesz.

Dodatkowo zalecamy bieżące odkurzanie drewnianych powierzchni. Brud może wejść w pory drewna. Do czyszczenia prosimy używać suchej ściereczki lub specjalnie przeznaczonej do tego szczoteczki.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Stolarnia Wawer

Trakt Lubelski 46

04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Tel: +48 796 244 111
Email: aleksander@stolarniawawer.pl

 

comments
 • Roman Conan
  26 sierpnia 2020

  Dobre i proste rady. Jak będziesz dbał tak długo będziesz miał ? Niestety galopujący konsumpcjonizm zabija nasz świat. Weźmy tak oczywistą rzecz dla naszych „poprzedników” jak renowacja mebli. Dziś częściej spotykana lecz ciągle rzadkość.

  reply
 • Synek
  26 sierpnia 2020

  Z własnego doświadczenia wiem, że to dobre rady. A kiedyś śmiałem się z matki gdy dawała mi podkładkę pod każdy gorący napój. Dziś już jej nie ma lecz meble po niej, w wspaniałym stanie, przypominają nam jaką zorganizowaną i ciepłą kobietą była. Nasze meble jeszcze przez lata nie zawitają w żadnym zakładzie w celu renowacji.

  reply
 • Renia
  9 listopada 2020

  Takie drobiazgi jak podkładki pod talerze mogą uratować skutecznie meble ale również obrusy czy serwety. Ja odkąd pamiętam ma takie „osłonki” na swoich stołach. Polecam wypróbowanie tego rozwiązania wszystkim nieprzekonanym.

  reply
skomentuj