Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Tel: +48 796 244 111
Email: aleksander@stolarniawawer.pl

Jak dbać o meble drewniane ?

  /  Porady   /  Jak dbać o meble drewniane ?

Drewno wiadomo, to materiał wytrzymały, a meble zrobione z niego mogą służyć przez pokolenia. Trwałość to rzecz nabyta lecz i ona ma swoje granicę. Warto wiedzieć jak ją wesprzeć, by przedłużyć życie wyposażeniu naszego mieszkania.

Oto 3 podstawowe zasady, które sprawią, że meble drewniane pozostaną jak nowe przez długi czas:

1. Temperatura i wilgotność w pomieszczeniu

 • jeśli masz możliwość, to postaraj się utrzymywać w pomieszczeniach temperaturę w przedziale 17 – 30 stopni celsjusza. Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić około 65 procent. Warto często wietrzyć przestrzeń mieszkalną

2. Źródła ciepła = Twój wróg

 • nie ustawiaj mebli drewnianych blisko kaloryferów lub kominków. Zalecana odległość to co najmniej jeden metr. W razie ogrzewania podłogowego zastosuj izolację pomiędzy podłogą a meblem.

3. Podkładki czyli mama miała rację 

 • Plamy i przebarwienia na powierzchniach z drewna, to najczęściej wynik stawiania na nich gorących naczyń. Pamiętaj zawsze o podkładkach jeśli spożywasz posiłek na drewnianych meblach lub gdy pracujesz.

Dodatkowo zalecamy bieżące odkurzanie drewnianych powierzchni. Brud może wejść w pory drewna. Do czyszczenia prosimy używać suchej ściereczki lub specjalnie przeznaczonej do tego szczoteczki.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Stolarnia Wawer

Trakt Lubelski 46

04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Tel: +48 796 244 111
Email: aleksander@stolarniawawer.pl

 

comments
 • Roman Conan
  26 sierpnia 2020

  Dobre i proste rady. Jak będziesz dbał tak długo będziesz miał ? Niestety galopujący konsumpcjonizm zabija nasz świat. Weźmy tak oczywistą rzecz dla naszych „poprzedników” jak renowacja mebli. Dziś częściej spotykana lecz ciągle rzadkość.

  reply
 • Synek
  26 sierpnia 2020

  Z własnego doświadczenia wiem, że to dobre rady. A kiedyś śmiałem się z matki gdy dawała mi podkładkę pod każdy gorący napój. Dziś już jej nie ma lecz meble po niej, w wspaniałym stanie, przypominają nam jaką zorganizowaną i ciepłą kobietą była. Nasze meble jeszcze przez lata nie zawitają w żadnym zakładzie w celu renowacji.

  reply
skomentuj