Stolarnia Wawer
Trakt Lubelski 46
04-870 Warszawa

Aleksander Warzyński,
Tel: +48 796 244 111
Email: aleksander@stolarniawawer.pl

Renowacja drzwi – jak przeżyć ?

  /  Meble drewniane   /  Renowacja drzwi – jak przeżyć ?

Gdy po 16 nie otworzyły się drzwi wejściowe wiedziałam już, że właśnie nadszedł ten dzień w roku kiedy muszę przygotować się na najgorsze. Gorsza połowa znów ma atak.

Przeżyłam już hodowle rybek, która z nienacka zmieniła się w kolonie patyczaków. Wsłuchiwałam tyrad o walorach smakowych nalewek i domowych win ( zgniło wszystko. Jak w tandetnych komediach. Wszystko ), obudziła mnie nocna kanonada pękających butelek z domowym piwem. Byłam więc gotowa na wszystko tylko nie na to.

Od progu dziarsko zakrzyknął – Renowacja drzwi ! i rzucił na podłogę siatkę, z które wysypały się pędzelki i wałeczki. Od poniedziałku maleńka rozpoczyna się operacja renowacja drzwi drewnianych. Cieszysz się ? 

Zdusiłam w ustach jakieś przekleństwo i obróciłam się się do niego bez słowa plecami. Coś tam dalej mówił, że Piotrek zrobił to sam, że zdjęcia pokazywała i wyliczał ile pieniędzy zaoszczędził. Chyba się przesłyszałam ale wydaje mi się, że centralną częścią opowieści o samodzielnej renowacji był aspekt duchowy, który Piotra z Aldoną połączył ponownie na poziomie duchowym. Dobre sobie. Nie ze mna takie numery.

Podczas gdy jego oczy utkwione były w moich plecach ja w rękach miałam telefon w wynikami wyszukiwania hasła – renowacja drzwi warszawa. Kiwając głową, doskonale imitując zainteresowanie dodałam numer  Stolarnia Wawer do pamięci telefonu. Pamiętałam, z opowieści Aldony, że bardzo jej pomogli poprawiać co Piotr, w jego mniemaniu, poddał renowacji.

Miłość mojego życia przestała nagle mówić więc obróciłam się twarzą do niego i przybrałam pogodny wyraz twarzy. W sumie na autopilocie wypowiedziałam słowa, które uspokoiły go natychmiast – Super ! Już się cieszę. Dobrze, że pamiętałeś. Ja bym się nigdy nie zebrała. Głody ? Kupiłam chińszczyznę po drodze. 

 

skomentuj